5 sygnałów, że Twoje okna nadają się do wymiany

5 sygnałów, że Twoje okna nadają się do wymiany

  1. Rozbita lub pęknięta szyba to bezapelacyjny numer jeden

Jak mówi stare, polskie przysłowie – wypadki chodzą po ludziach. Zdarza się, że niefortunnie rzucona przez nasze dzieciaki piłka, plastikowy samolocik lub lecący ptak są w stanie rozbić szybę w naszym oknie. Co ciekawe i o czym wiele osób zapomina, szyba może także pęknąć samoistnie, szczególnie jeśli jest narażona na nieodpowiednie warunki – zwłaszcza pogodowe. Wyobraźcie sobie, że w mroźny dzień myjecie szybę samochodową gorącą wodą, a następnie wyjeżdżacie rozgrzanym samochodem na mróz. Szok termiczny sprawia, iż prawdopodobieństwo, że szyba w pojeździe pęknie jest ogromne. Z szybami okiennymi jest dokładnie tak samo. One również będą reagować na zmiany temperatur, szczególnie jeśli wybraliście uprzednio pakiety szybowe wątpliwej jakości. W przypadku starych okien, niebezpieczny może być także przeciąg czy omyłkowe, mocne zatrzaśnięcie okna lub po prostu jego niepoprawne użytkowanie. Jeżeli już dojdzie do pęknięcia, nie macie się nawet nad czym zastanawiać. Szybę okienną lub - jeśli są inne powody – całe okno, należy jak najszybciej wymienić. Warto w tym miejscu nadmienić, że najlepszym wyborem będą okna z nowoczesnymi, wysokiej jakości szybami selektywnymi, które będą wysoce odporne na trudne warunki atmosferyczne. Szukając solidnych pakietów szybowych, koniecznie zwracajcie uwagę na to, z czego są one wykonane. Wytrzymałość i jakość szyb okiennych jest wypadkową składników, z których zostały one zrobione. Im lepsze składniki, tym wyższa klasa pakietów szybowych. Decydując się na okna VIDOK otrzymujecie najlepsze pakiety szybowe. Płynne szkło o temperaturze około 1000°C jest nieustannie wylewane z pieca do płytkiej wanny z płynną cyną w atmosferze o kontrolowanym składzie chemicznym. Szkło płynie po cynie, rozlewa się uzyskując idealnie płaską powierzchnię. Grubość kontrolowana jest przez dobór prędkości, z jaką zestalająca się wstęga szklana wypływa z wanny. Może być to być 4 mm, 6 mm czy więcej. Po odprężeniu (kontrolowanym schładzaniu) powstaje wstęga szkła o idealnie równoległych powierzchniach, praktycznie pozbawiona wad powodujących zniekształcenie obrazu obserwowanego przez szybę.

 

Dlaczego jakość szyb jest tak ważna? Sprawdź TUTAJ!

 

  1. Nawracające problemy z oknami, będące efektem nieprofesjonalnego montażu

Nawracające problemy z oknami w naszych domach i mieszkaniach, bywają nierzadko spowodowane nieprofesjonalnym montażem wybranych przez nas pakietów okiennych. Nawet wysokiej jakości okna, jednak zamontowane przez firmę bez fachowej wiedzy, umiejętności i doświadczenia, mogą nie być tak funkcjonalne jak powinny. Błędy dotyczące montowania okien bądź ich ościeżnic sprawiają, że okna wraz z mijającym czasem odkształcają się, nie są już tak szczelne jak powinny, nie tłumią pochodzącego z zewnątrz hałasu. Jeżeli zauważyliście u siebie podobny problem, mimo że zainwestowaliście w naprawdę solidne okna, jest to sygnał, że należy je wymienić.

 

  1. Nieestetyczny wygląd ram i szyb okiennych, niepasujący do elewacji budynku

Wygląd pakietów okiennych to również bardzo ważna kwestia, szczególnie dla estetów, których nieładny wygląd okien „kłuje” w oczy. Jeżeli dbacie o swój dom, regularnie wykonujecie drobne remonty oraz troszczycie się o wygląd elewacji, bardzo możliwym jest, że Wasze stare już okna niekoniecznie pasują do tego jak wygląda Wasza nieruchomość. Odbarwienia, łuszcząca się farba, zarysowania i wiele innych – to zmiany, które możecie zauważyć na starych, niezbyt dobrej jakości oknach, zwłaszcza drewnianych. W takim wypadku, najlepszym wyborem będzie wymiana okien na nowe. Oczywiście, można byłoby poddać je renowacji, jednak wybór ten może być niezbyt opłacalny. Jest stosunkowo drogim zabiegiem i pracochłonnym. W naszej opinii lepszym wyborem jest wymiana starych okien na nowe. Otrzymujecie nowy design, dużo wyższą jakość, funkcjonalność na miarę nowoczesnych rozwiązań i oczywiście oszczędność energii.

Szukasz nowych okien? Sprawdź idealne dla indywidualistów, drewniane okna VIDOK!

  1. Nieszczelne okna – problem, którego rozmiar zauważysz jesienią

Nieszczelne okna to ogromny problem i jedna z podstawowych przesłanek do ich wymiany. I chociaż problem ze szczelnością w tym momencie nie wydaje Wam się duży, jesienią i zimą zauważycie, że jest on ogromny. Wbrew pozorom odczuwany na ramieniu lub stopach chłód i przeciąg, nie będą tu największym problemem. Uciekające z domu bądź mieszkania ciepło najbardziej odczujecie, zerkając na swoje rachunki za ogrzewanie, szczególnie teraz w dobie szalejącej inflacji i rosnących cen gazu, prądu, węgla. Jeżeli chcecie być gotowi na zimę 2022 i jak najlepiej to możliwe zabezpieczyć się przed podwyżkami cen ogrzewania, już teraz skontaktujcie się ze specjalistami naszej marki i jak najszybciej wymieńcie nieszczelne okna na nowe, o wysokiej izolacyjności. Gwarantujemy, że inwestycja w nowe okna bardzo szybko Wam się zwróci. Całe ciepło, które „wyprodukują” Wasze pompy ciepła lub piece, zostanie w mieszkaniu, a Wy zapłacicie niższe rachunki za ogrzewanie! Brzmi dobrze, nieprawdaż?

 

Sprawdź aluminiowe okna VIDOK dla najbardziej wymagających klientów!

 

  1. Twoje okna nie zapewniają Ci pełnego bezpieczeństwa?

Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi tak, najwyższy czas na wymianę okien na nowe! Okna w domu lub mieszkaniu, odpowiadają oczywiście za ciepło, o którym wspominaliśmy w poprzednim punkcie, ale także za bezpieczeństwo Wasze i Waszego - znajdującego się w środku - majątku. Jeśli w Waszym domu okna są stare, wątpliwej jakości, zawiasy lewo się trzymają, a lekkie pchnięcie profilu okiennego sprawia, że okno się otwiera – najwyższy czas na wymianę, i to jak najszybszą, okien. Najlepszym wyborem będą wysokiej jakości, antywłamaniowe okna, które zabezpieczą Was przed ewentualną wizytą nieproszonych gości, którzy mogliby chcieć Was okraść bądź skrzywdzić. Wybierając okna antywłamaniowe, koniecznie zwróćcie uwagę na jakość komponentów, z których zostały one wykonane. Okna wyposażone w specjalne mechanizmy, skutecznie zniechęcą złodziei przed wizytą w Waszym domu. Klamki antywłamaniowe z kluczami, specjalne okucia antywyważeniowe, szyby antywłamaniowe i szyby wklejane – dzięki tym elementom, poczujecie się w swoich domach w 100% bezpiecznie.

 

Jak nasza marka produkuje okna PVC antywłamaniowe? Sprawdź TUTAJ!

Kiedy wymieniać okna?

Wiele osób twierdzi, że najlepszy czas w roku na wymianę stolarki okiennej na nową to jesień, gdy temperatura za oknem oscyluje w okolicy 10 stopni Celsjusza. W naszej opinii zdecydowanie najlepszym wyborem jest lato i jesień. Dlaczego? Przede wszystkim sprzyja różnego rodzaju remontom. Rzadko kiedy pada, nie jest za wilgotno lub za zimno, a samo sprzątanie domu po takim remoncie jest zdecydowanie przyjemniejsze. Jeżeli zatem którakolwiek z pięciu wymienionych przez nas w tym artykule przesłanek do wymiany okien opisywała Wasz problem, jak najszybciej zdecydujcie się na nowe profile okienne, by już tej jesieni i zimy móc cieszyć się ciepłym i nowoczesnym domem, bez przeciągów, zawyżonych rachunków za ogrzewanie i lęku o wizytę nieproszonych gości.

 
 

wstecz

PODOBNE ARTYKUŁY

PROMOCJE

DARMOWA WYCENA

Myślisz o energooszczędnych oknach do swojego domu? Napisz do nas a przygotujemy darmową i nie zobowiązującą ofertę.

Otrzymaj ofertę