Poradnik

Poznaj nowości oraz skorzystaj z naszych porad. Jako powszechnie ceniona marka na świecie, nieustannie się rozwijamy, poszerzamy horyzonty, dążymy do perfekcji. Wprowadzamy do oferty innowacje, które bezpośrednio wpływają na jakość życia. Naszą domeną są ekskluzywne okna PVC, okna aluminiowe, okna drewniane i okna drewniano- aluminiowe. W poradniku znajdziesz artykuły na temat najnowszych trendów w świecie okien i drzwi, dowiesz się, jakie okna wybrać do domu oraz otrzymasz wskazówki na temat ekskluzywnych aranżacji z produktami marki VIDOK.

Ekspozycja okien a kierunki świata – jak rozmieścić okna w nowym domu?

Sypialnia powinna być skierowana na północ, salon na zachód, kuchnia na jeszcze inną stronę świata. Czy to prawda? O tym, w którym kierunku świata powinny być skierowane okna znajdujące się w danych pomieszczeniach krążą już legendy. Dziś postaramy się razem z Wami odsiać ziarno od plew i raz na zawsze ustalić, jak powinna wyglądać poprawna ekspozycja okien w domu, aby była ona najbardziej korzystna dla właścicieli, pod kątem późniejszego życia i komfortowego funkcjonowania w danej nieruchomości. Gotowi? Zatem zaczynamy!

Czytaj więcej

Pochwyt do drzwi kontra klasyczna klamka – co to jest i które z nich wybrać?

Pochwyt do drzwi to rozwiązanie, które tak samo jak klasyczna klamka do drzwi ma szereg zalet, bezpośrednio wpływających na estetykę oraz design Waszych drzwi, ale także na komfort ich użytkowania. Czym w ogóle jest pochwyt, ponieważ wciąż wiele osób nie do końca wie o czym mowa? Kiedy lepiej zdecydować się na pochwyt drzwiowy, a kiedy na klamkę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukajcie poniżej. Jeśli jesteście na etapie wybierania drzwi i ich wykończeń, z pewnością znajdziecie tu wiele cennych wskazówek. 

Czytaj więcej

Stolarka aluminiowa – co to jest, jakie ma zalety i czy warto się na nią zdecydować?

Aluminium zalicza się do materiałów niesamowicie trwałych i wytrzymałych, a przy tym lekkich oraz energooszczędnych. Doskonale spełnia parametry dedykowane do budynków pasywnych. Ślusarka aluminiowa wykorzystywana jest najczęściej w komercyjnych obiektach, jednak co ciekawe, dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii zyskuje popularność w budownictwie mieszkalnym. Jakie zalety posiada, czym ona w ogóle jest i dlaczego warto się na nią zdecydować? Już wyjaśniamy!

Czytaj więcej

Czy zlew pod oknem to dobry pomysł?

Zlewozmywak kuchenny to element wyposażenia kuchni, z którego korzystamy niesamowicie często i to nie tylko podczas mycia naczyń, ale także mycia warzyw, odcedzania makaronu i wielu innych kuchennych czynności. Z tej właśnie przyczyny warto zadbać o to, by znajdował się on w wygodnej dla nas lokalizacji. Czy w takim razie miejsce pod oknem kuchennym jest taką lokalizacją? Wszystkich, zainteresowanych naszą opinią na temat montażu zlewu pod oknem kuchennym, zachęcamy do dalszej lektury. 

Czytaj więcej

Rolety zewnętrzne podtynkowe – czym różnią się natynkowych, jak o nie dbać i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Rolety zewnętrzne są rozwiązaniem, które spełnia w naszym domu wiele funkcji. Do tych najpopularniejszych zalicza się przede wszystkim zabezpieczenie nieruchomości przed atakami ze strony złodziei oraz wandali. To jednak nie wszystko. Rolety zewnętrzne mają także za zadanie regulować temperaturę we wnętrzu domu.

Czytaj więcej

Jakie okna wybrać do domu w stylu nowoczesnej stodoły?

Minimalizm, skandynawski design i proste formy w budownictwie cieszą się coraz większą popularnością. Przejawiają się one w postaci nieskomplikowanych form i ogromnych przeszkleń, które idą w parze z maksymalnie funkcjonalnymi rozwiązaniami. Nowoczesne budynki, czyli cieszące się wciąż rosnącą popularnością domy typu stodoła, łączą w sobie zarówno tradycyjne....

Czytaj więcej