Poradnik

Poznaj nowości oraz skorzystaj z naszych porad. Jako powszechnie ceniona marka na świecie, nieustannie się rozwijamy, poszerzamy horyzonty, dążymy do perfekcji. Wprowadzamy do oferty innowacje, które bezpośrednio wpływają na jakość życia. Naszą domeną są ekskluzywne okna PVC, okna aluminiowe, okna drewniane i okna drewniano- aluminiowe. W poradniku znajdziesz artykuły na temat najnowszych trendów w świecie okien i drzwi, dowiesz się, jakie okna wybrać do domu oraz otrzymasz wskazówki na temat ekskluzywnych aranżacji z produktami marki VIDOK.

Jak urządzić dom w stylu dworkowym? Wybieramy idealne okna oraz drzwi do dworku!

Dworek to urokliwy, klasyczny styl budownictwa, który wciąż cieszy się dużą popularnością. W tym artykule, przybliżymy charakterystyczne cechy stylu dworkowego oraz podejmiemy temat wyboru odpowiednich okien i drzwi, które nadadzą Twojemu domowi wyjątkowego charakteru.

Czytaj więcej

Niski próg w drzwiach balkonowych – jakie ma zalety i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Na rynku istnieje wiele rozwiązań w zakresie nowoczesnych drzwi balkonowych i tarasowych. Oprócz liczby skrzydeł, ich wielkości oraz sposobu otwierania istotny jest również element określany jako wysoki lub niski próg. Jakie są zalety niskiego progu i czy warto zdecydować się na tego typu konstrukcję?

Czytaj więcej

Rolety zasilane energią słoneczną

Rozwój fotowoltaiki pozwolił na postęp technologiczny w różnych branżach, również tych związanych z działaniem rolet zewnętrznych. Rolety zasilane energią słoneczną to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, zarówno elektrycznych, jak i manualnych. Jak to wygląda w praktyce?

Czytaj więcej

Dom atrialny – jakie okna i drzwi do domu typu Atrium?

Nowoczesne domy atrialne to budynki, które doskonale współgrają z dużymi oknami i drzwiami tarasowymi. Cechą charakterystyczną tego typu konstrukcji jest zamknięty wewnętrzny dziedziniec, który staje się strefą relaksu na świeżym powietrzu. Jakie okna i drzwi najlepiej sprawdzą się w domach typu Atrium? Już podpowiadamy!

Czytaj więcej

Drzwi wejściowe szklane – czy to dobry pomysł?

Szklane drzwi wejściowe spotykamy najczęściej w obiektach użyteczności publicznej. Są to zarówno drzwi otwierane w tradycyjny sposób, jak i drzwi rozsuwane. Co jednak z budownictwem typowo mieszkaniowym – zwłaszcza domów jednorodzinnych? Czy takie rozwiązanie to dobry pomysł?

Czytaj więcej

Brda dom – jakie okna do domku tego typu wybrać?

Pod pojęciem brda dom kryje się budynek o charakterystycznej trójkątnej bryle, z dwiema bocznymi ścianami tworzonymi przez sięgający ziemi dwuspadowy dach. Kiedyś popularny jako domek letniskowy, dzisiaj znowu staje się prawdziwym hitem. Podpowiadamy, jakie okna warto do niego wybrać i jak można go ciekawie i funkcjonalnie zaaranżować!

Czytaj więcej