Poradnik

Poznaj nowości oraz skorzystaj z naszych porad. Jako powszechnie ceniona marka na świecie, nieustannie się rozwijamy, poszerzamy horyzonty, dążymy do perfekcji. Wprowadzamy do oferty innowacje, które bezpośrednio wpływają na jakość życia. Naszą domeną są ekskluzywne okna PVC, okna aluminiowe, okna drewniane i okna drewniano- aluminiowe. W poradniku znajdziesz artykuły na temat najnowszych trendów w świecie okien i drzwi, dowiesz się, jakie okna wybrać do domu oraz otrzymasz wskazówki na temat ekskluzywnych aranżacji z produktami marki VIDOK.

Jak wyregulować drzwi wejściowe?

Zastanawiasz się jak wyregulować drzwi wejściowe? Czy jest to trudne, tak jak się wydaje? W przypadku drzwi starszego typu czynność ta była dość karkołomna i wymagała z reguły demontażu drzwi z zawiasów – jednej osobie byłoby trudno przeprowadzić cały zabieg. Dzisiaj za sprawą stosowania przez producentów drzwi nowoczesnych zawiasów sprawa jest o wiele prostsza – chociaż nadal potrzebna jest wiedza, jak to zrobić prawidłowo, aby drzwi po regulacji faktycznie działały dobrze. Jak wyregulować drzwi wejściowe? Po co to w ogóle robić? I kiedy drzwi pokazują nam, że naprawdę nadszedł już czas ich regulacji? Już wszystko wyjaśniamy!

Czytaj więcej

Kiedy i jak montować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to niezaprzeczalnie wyposażenie, które niesie ze sobą szereg zalet. Rolety chronią stolarkę otworową przed wpływem czynników atmosferycznych. Zapewniają dodatkową izolację termiczną i dźwiękową. Poza tym dają sto procent intymności. A jeśli wybierzemy rolety antywłamaniowe – to dodatkowo zabezpieczamy budynek przed niepożądanym wtargnięciem. Nie dziwi zatem, że cieszą się one olbrzymią popularnością. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, kiedy montować rolety zewnętrzne i jak to robić, aby wszystko sprawnie funkcjonowało przez lata. Zapraszamy!
 

Czytaj więcej

Mity na temat okien PVC – czas je obalić!

Okna PVC, popularnie nazywane oknami plastikowymi, istnieją na rynku już od kilkudziesięciu lat. Tak jak każda nowość, na początku nie były one może doskonałe, jednak współczesne okna PVC to już zupełnie inne produkty. Mitów na temat okien plastikowych jest wiele i często są one nieaktualne. Dziś je obalimy!

Czytaj więcej

Wnętrze w stylu loftowym – jak je urządzić i jakie okna wybrać?

Styl loftowy to niezaprzeczalnie jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Co prawda narodził się z potrzeby, bo był wynikiem adaptacji postprzemysłowych obiektów na cele mieszkaniowe. Dzisiaj jednak specjalnie tworzymy wnętrza o charakterze industrialnym. Na czym polega styl loftowy? Jak zaaranżować w nim wnętrze? I jakie okna wybrać?

Czytaj więcej

Trendy wnętrzarskie 2023 – jakie okna i drzwi będziemy wybierać w nowym roku

Rok 2023 zapowiada się niezwykle ciekawie pod względem trendów wnętrzarskich. Przy czym największą rewolucją będzie zapewne jeszcze głębsze połączenie natury z nowoczesnością oraz tradycji z komfortem. Jak dokładnie prezentują się trendy wnętrzarskie na 2023 rok? Jakie drzwi i okna będą się w nie wpisywać?

Czytaj więcej

Jak uszczelnić stare okna drewniane?

Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy uszczelnienie okien odgrywa szczególnie ważną rolę i warto się z tym tematem zapoznać. Zwłaszcza w czasach, kiedy koszty ogrzewania znacząco wzrosły. A tym bardziej, gdy drewniana stolarka okienna w domu jest już naprawdę wiekowa. W takiej sytuacji straty ciepła mogą być gigantyczne. Na szczęście stare okna drewniane z powodzeniem można uszczelnić. Jak to się robi i co będzie do tego potrzebne? Za chwilę dowiesz się wszystkiego na ten temat!

Czytaj więcej