Trendy wnętrzarskie 2023 – jakie okna i drzwi będziemy wybierać w nowym roku

Trendy wnętrzarskie 2023 – jakie okna i drzwi będziemy wybierać w nowym roku

Stolarka otworowa trendy w 2023

Ostatnie lata jasno pokazały, że domy i mieszkania mogą stać się dla nas nie tylko miejscem do codziennego życia, ale także schronieniem – nieważne już czy przymusowym, czy dobrowolnym, ale jedynym, jakie mamy do wyboru. Takim oto sposobem zdaliśmy sobie również sprawę z tego, jak ważna jest prawidłowa organizacja prywatnej przestrzeni, aby była ona jak najbardziej komfortowa i funkcjonalna. Trendy wnętrzarskie 2023 jeszcze bardziej pogłębiają tę świadomość – zmieniając postrzeganie naszym domów, które stają się naszą twierdzą. Co to oznacza w praktyce dla stolarki otworowej?

Tym, co będzie wyznaczać trendy wnętrzarskie 2023 w kwestii stolarki otworowej to z jednej strony otwarcie wnętrza na świat zewnętrzny, z drugiej pełne bezpieczeństwo i możliwość zachowania prywatności. W efekcie pojawią się naciski na jeszcze większe przeszklenia, które otworzą wnętrza domów i mieszkań na zewnątrz – zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych.

Z drugiej zaś zapewne już standardem staną się rolety zewnętrzne – czy to w postaci tradycyjnych rolet, rolet typu screen czy żaluzji fasadowych, które w razie potrzeby zapewnią nam pełną intymność i wysokie poczucie bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne, to tutaj także solidność całej konstrukcji będzie mieć olbrzymie znaczenie.

Stolarka otworowa w 2023 będzie nastawiona przede wszystkim na:

  • komfort i bezpieczeństwo
  • niezawodność i funkcjonalność
  • trwałość na lata
  • naturę i ekologię
  • energooszczędność

Ostatnie kilka lat zachwiało poczuciem naszego bezpieczeństwa, dlatego już w 2022 roku zauważalne były trendy, gdzie wybierane są rozwiązania solidne, funkcjonalne i komfortowe. Chcemy czuć się w swoim domu jak najlepiej, niczym w bezpiecznym kokonie, równocześnie chcemy jednak mieć połączenie ze światem zewnętrznym – co w tym przypadku zapewniają duże przeszklenia.

Trendy wnętrzarskie 2023

Sposobów na realizację przeszkleń wielkogabarytowych jest wiele. Są to przede wszystkim drzwi tarasowe. Oprócz tego inwestorzy przy tworzeniu wielkoformatowych przeszkleń mogą skorzystać z okien nieotwieranych, które stają się szklaną ścianą.

Tego typu stolarka okienna doskonale sprawdza się w projektach uwzględniających przeszklenia dwukondygnacyjne. Nowoczesne systemy okienne VIDOK aluminiowe i drewniano-aluminiowe pozwalają na nadanie tego typu oknom niemalże dowolnego kształtu. Aktualnie inwestorzy stawiają jeszcze na tradycyjne kształty, jednak rozwój nurtu organicznego, gdzie liczy się obłość, może z czasem objąć także stolarkę otworową – na co warto się otworzyć i przygotować.

Trendy wnętrzarskie 2023 – natura, komfort i nowoczesność

Trendy wnętrzarskie 2023 to przede wszystkim rozwiązania, które łączą w sobie trzy elementy. Jest to natura, komfort i nowoczesność. Inspiracje naturą są już widoczne w trendach od lat. Wykończenie wnętrz i elewacji to przede wszystkim kamień naturalny, drewno i ceramika imitująca zazwyczaj materiały naturalne.

Trendy wnętrzarskie 2023

Zaraz obok pojawia się jednak beton, surowa cegła i metal. Oba trendy już od dawna zbliżały się do siebie, próbując stworzyć harmonię, dzięki której narodzi się coś nowego, co wyciągnie z obu rodzajów aranżacji ich najlepsze cechy. I właśnie nadchodzi ten moment, kiedy zaczynają się one łączyć ze sobą, tworząc wnętrza z jednej strony nowoczesne i surowe, z drugiej naturalne i w pełni komfortowe.

VIVA Magenta !

Kolorem roku 2023 według Instytutu Pantone została wybrana Viva Magenta 18-1750, czyli głęboka czerwień wpadająca nieco w róż. Można w niej dostrzec można zarówno zimne, jak i ciepłe tony.

Viva Magenta jest „inspirowana czerwienią koszenili, jednym z najcenniejszych naturalnych barwników, a także jednym z najsilniejszych i najjaśniejszych, jakie zna świat” – powiedziała Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute.

Ma wnosić radość i optymizm oraz symbolizować nowe otwarcie, tworzenie bardziej pozytywnej przyszłości.

Tradycja w nowoczesnym stylu – okna drewniano-aluminiowe

W stolarce okiennej również widać to połączenie, którym są okna drewniano-aluminiowe. Są one niejako wyznacznikiem nadchodzących trendów, ponieważ doskonale łączą w sobie elementy nowoczesności i natury, solidności i komfortu. Są to okna o specjalnej konstrukcji, gdzie zewnętrzne profile wykonane są z odpornego na szkodliwe działania czynników atmosferycznych aluminium, a profile wewnętrzne są drewniane, nadając pomieszczeniom ciepłej i naturalnej atmosfery. Warto zaznaczyć, że z pozoru tak różne materiały, łączą w sobie podobne cechy, do których należy przede wszystkim łatwość kształtowania i wytrzymałość! Na tym jednak nie kończy się zespolenie nowoczesności z naturą.

Trendy wnętrzarskie 2023

SMART VIDOK – sprawdź, jak wygląda dom inteligentny!

Żyjąc w czasach rewolucji cyfrowej, nie sposób uniknąć rozwiązań, które są jej naturalnym pokłosiem. Nowoczesność to także technologia, która szturmem wdziera się do naszego życia i przybiera coraz bardziej zaawansowaną formę. Aplikacje mobilne są naszą codziennością, a dzięki nim możemy zarządzać nie tylko swoją pracą, nauką czy rozrywką, ale także przestrzenią.

Takie rozwiązania jak SMART VIDOK pozwalają na zupełnie nowy poziom zarządzania tym, co dzieje się w naszym domu. Jest to nowoczesny system pozwalający na zdalne sterowanie ustawieniem rolet i systemem bezpiecznego otwierania drzwi – w tym bram garażowych. Zapewne w nadchodzących latach tego typu wyposażenie stanie się nieodłączną częścią każdego domu.

Energooszczędność i budownictwo pasywne 2023

Trendy wnętrzarskie 2023 to także ekologia i energooszczędność. Stolarka otworowa jest w tym zakresie niezwykle istotnym czynnikiem, odgrywającym olbrzymią rolę w termoizolacji budynków. W ofercie VIDOK znajdziesz w tym zakresie rozwiązania odznaczające się jednymi z najlepszych parametrów na rynku. Poszczególne modele drzwi zewnętrznych i okien można instalować w budynkach pasywnych, gdzie termoizolacja musi być na najwyższym poziomie. Są to między innymi takie produkty, jak:

  • Okna GOLD ENERGY PVC
  • Okna EXTREME PVC VP-83
  • Okna alumniowo-drewniane VDA- 116 PASSIV
  • Okna aluminiowe VA- 86 AERO

Duże przeszklenia w budynkach to także swobodny dostęp do światła dziennego. To z kolei pozytywnie wpływa na samopoczucie. A w czasach kiedy energia elektryczna jest coraz droższa, zapewni komfortowe funkcjonowanie przy braku konieczności dodatkowego zużywania energii na oświetlenie domu w pochmurny dzień.

Co do samej termoizolacji nowoczesnych okien VIDOK, to jest ona na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu nawet duże przeszklenia nie będą powodować strat energii. Rolety zewnętrzne zapewnią natomiast pełną prywatność i dodatkową ochronę przed czynnikami atmosferycznymi – przede wszystkim nadmiernym nagrzaniem latem i chłodem zimą.

Trendy wnętrzarskie 2023 dla okien i drzwi – kolorystyka

Stolarka okienna w 2023 to duże przeszklenia, jednak już ich forma i kształt nie są takie oczywiste. Pod względem kolorystycznym trendy w dużym stopniu mają opierać się na kolorach ziemi. Tym samym nadal dominujące będą ciemno i jasnobrązowe odcienie drewna, mahoń, biały dąb, antracyt. Na popularności mogą zyskać jaśniejsze kolory okien i drzwi, takie jak biały jedwab, kość słoniowa, srebrno-szary, agatowo-szary czy kwarcowo-szary.

Trendy wnętrzarskie 2023

W ultranowoczesnych industrialnych wnętrzach stolarka okienna może przybrać elegancką czerń. Ciekawostką jest rosnące zainteresowanie bardziej intensywnymi kolorami, takimi jak czerwień i granat, które mogą zrobić prawdziwą rewolucję w trendach wnętrzarskich w 2023 roku. W optymalnym i w pełni dopasowanym wystroju pomagają również okna dwukolorowe, których profile zewnętrzne mogą mieć inny kolor niż profile wewnętrzne.

Przy czym jest to kwestia nie tylko kolorystyki, ale także tekstury. Wraz z obecnością naturalnych elementów aranżacji wnętrz, na popularności zyskują wszelkiego rodzaju tekstur i struktury. Ramy okienne i drzwi także mogą być pokrywane kolorami o pięknych teksturach.

Podsumowując, trendy wnętrzarskie 2023 to połączenie nowoczesności i natury, która ma zapewnić pełen komfort i bezpieczeństwo. Stolarka okienna i drzwiowa VIDOK to produkty, które nie tyle nadążają za trendami, ale również je kształtują. Dlatego nasze drzwi i okna odznaczają się nie tylko modnym designem, ale także wysoką termoizolacją, solidnością i funkcjonalnością. Są trwałe, bezpieczne i komfortowe w użyciu oraz dostępne w szerokiej gamie wzorniczej. Masz jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu!

wstecz

PODOBNE ARTYKUŁY

PROMOCJE

DARMOWA WYCENA

Myślisz o energooszczędnych oknach do swojego domu? Napisz do nas a przygotujemy darmową i nie zobowiązującą ofertę.

Otrzymaj ofertę